• Anasayfa
  • |
  • Gezgin Balıkçı Tv Programı

Gezgin Balıkçı Tv Programı

GEZGİN BALIKÇI BELGESELİ KANAL F EKRANLARINDA

IMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi’nin Kanal F ile ortaklaşa yürüttüğü “Gezgin Balıkçı” belgeseli Kanal F ekranlarında başlıyor.

Tolga kaptanın sunup yönettiği ve Ali Kavcar’ın görüntülediği belgeselin toplam 50 bölüm olması planlanmıştır. Her Salı saat 22.00 de Kanal F ekranında olacak belgeselin 2015 sonuna kadar 11 bölüm yayınlanacak, kalan 39 bölüm ise 2016 yılında devam edecek.

IMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi “Gezgin Balıkçı” belgeseli ile bölgedeki başlıca problemleri ele alırken aynı zaman da güzel coğrafyamızda denizciliği sevdirmek, genç nesillere daha temiz bir deniz bırakabilmek ve bölgemizde deniz turizmini canlı tutabilmeyi amaçlamıştır.

Programın şimdiye kadar çekilen bölümlerinde bölgemizdeki dalış alanları tanıtılmış ve objektif sualtı görüntüleri çekilmiş, amatör balıkçılarla röportaj yapılmıştır. Amatör balıkçılığın yanında bölgemizde profesyonel anlamda balıkçılıkla uğraşanların teknesine konuk olup onlarla birlikte günlerce denizde kalarak, denizdeki yaşamlarına ortak olunmuş ve balıkçılıkla ilgili teknik bilgiler içeren görüntüler ve röportajlar kayıt altına alınmıştır.

Bölgemizdeki başlıca sorunlar olan Yat çekek yeri, Kurvaziyer Liman projesi, körfezin doğal yapısından kaynaklanan kirlilik gibi birçok konu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şaban ARIKAN ve Meclis Başkanı Sayın Murat ÖNER ile yapılan röportajlar esnasında dile getirilerek Ulusal bazda yayın yapan Kanal F ile tüm kamuoyuna bilgi verilmesi sağlanmış olacaktır.

Her bölümünde bölgemiz denizciliğinin farklı bir alanının anlatılacağı “Gezgin Balıkçı” uzun soluklu bir program olarak her Salı saat 22.00' de KANAL F ekranlarında olacaktır.